PKK/YPG/PYD/SDG ve abileri ABD

PKK eşittir YPG/PYD ya da SDG veya olası diğer türevleri… Aslında bunu en iyi bilen de ABD ama o sadece PKK’ya terör örgütü diyor, diğerlerini ise farklıymış gibi yutturmaya çalışarak teröristlerden devletçik kurma hedefindeki kirli oyunlarına tam gaz devam ediyor. Son numarası da terör örgütü PKK/YPG’nin Suriye’de işgal ettiği topraklarda sözde yerel seçim girişimi malum. Oldubittiye getirip, teröristlere özerklik yolunu açma, Suriye’yi bölme hesabı yani… Tıpkı TSK’nın harekâtlarıyla bozulan daha önceki kanton, terör koridoru denemesinde olduğu gibi… Dolayısıyla Türkiye çok kararlı ve net bir duruşla ABD’yi “terörist kankalarına söyle sakın denemeye kalkmasınlar” diye uyardı zaten. Ama bu alçak oyunun yönetmen koltuğunda oturmasına rağmen ABD şeytanlıkta sanki hiç dahli yokmuş gibi davranıp aptalı oynuyor bir yandan da… Mesela bu seçim girişimi sorulduğunda ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcı Patel ne dedi? “Yerel seçimler için gerekli olan özgür, adil, şeffaf ve kapsayıcı koşullar yok.” Yani durum BM Güvenlik Konseyi’nin 2254 sayılı Kararı’nda belirtilen ilkelere uygun değil… Bu ne demek? Teröristler kendi başlarına karar verip belediye hizmetlerine soyunmuşlar!..

Tamam da kardeşim zeka sorunun mu var ya da dalga mı geçiyorsun diye sormazlar mı adama?.. Sözünü ettiğin ve altında senin ülkenin imzası da olan BM kararı neyi öngörüyor? Suriye’nin toprak bütünlüğünü. Sen ne yapıyorsun? Suriye’yi bölüp parçalamak için alenen o terör örgütüne kol kanat gerip, teröristlerle hemhal vaziyette iş birliği…

***

ABD’nin Orta Doğu politikasını şekillendiren isimlerden Mc. Gurk’un Suriye’de parçalanmış bir yönetim yapısı için çalıştığını herkes biliyor… Adamın teröristbaşlarından farkı yok.. Oralarda hep onlarla iç içe, birlikte yatıp kalkıyorlar.. Sık sık da PKK/YPG elebaşlarıyla poz verip terör örgütünü cesaretlendiriyor. PKK/YPG’ye Suriye Demokratik Güçleri adını verip aklınca terör örgütü kimliğini perdeleyebileceğini ve bunu yutturabileceğini sanan zeka küpü(!) de bizzat o zaten…Terör örgütünde ABD adına bir temsilcisi gibi hareket ediyor adam… ABD de devletten ziyade, PKK ile el ele vermiş, terör örgütünün paydaşı bir ülke görüntüsü veriyor…Bu durumdada hiç kimse ABD’nin terörle, terörizmle mücadele masalını yemez, yemiyor da nitekim. Kaldı ki eğer amacı terörle mücadeleyse, bunda samimiyse Türkiye her türlü desteğe hazır, yanındayım dedi, diyor. ABD ise bunu hep görmezden duymazdan geliyor çünkü böyle bir derdi yok. Hem de mücadele yutturmacasıyla her yıl “terör örgütleri” ve “teröre destek veren ülkeler” olmak üzere iki ayrı kara liste yayınlamasına rağmen. Sözde biri eli kanlı teröristleri, yapıları; diğeri onlara finansal veya lojistik destek sağlayanlar, onlara silah tedariki ve satışı yapan ülkeleri sıralıyor. Her ikisi de hesapta “terörle, terörizmle mücadele” ya da terör tehdidine karşı dünya için kılavuz niteliğinde. Ancak gerçekte ise ABD’nin “Şunu ekle, bunu çıkar ya da koyma” mantığıyla işine, çıkarlarına geldiği gibi kurguladığı, kullandığı dokümanlar.

***

Yani PKK/YPG/PYD ya da SDG derken bir de abisi ABD demek, bu türevlere onu da eklemek, hatta başına koymak gerekir. Çünkü bu beşli birbiriyle iç içe geçmiş durumda. ABD’nin sabıkası sadece bununla da sınırlı değil, daha başka terör örgütleriyle de böyle o kadar çok kirli bağlantısı var ki… Lafa gelince terörle, teröristle mücadele diye yüksekten atıp tutan, mangalda kül bırakmayan ABD kendi koyduğu ve başkalarına uyguladığı kriterlere göre, bizzat kendisi teröre destek veren bir ülke açıkçası… Dolayısıyla, yayımladığı Teröre Destek Veren Ülkeler listesinin başında kendi adının olması gerekir!..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir